diensten
Training
Sterkere teams, slimmere processen.






diensten
Sterkere teams, slimmere processen.
Bij Mérieux NutriSciences | ktba geloven we dat kennis pas waardevol is als u het kunt toepassen. Daarom trainen wij QA-professionals, directieleden en mensen op de werkvloer. Praktisch, actueel en altijd afgestemd op uw situatie. Kies de vorm die bij u past.
Praktische training op onze eigen locatie met ervaren trainers, inclusief gezamenlijke lunch in de KTBA-kantine.
Trainingen in Zwolle of Amersfoort. Kleinschalig, interactief en persoonlijk, met eenvoudige inschrijving, directe toegang en een gezamenlijke lunch.
Training afgestemd op uw organisatie en documentatie, gegeven door een ervaren trainer. Ideaal voor teams die direct in hun eigen omgeving willen leren.
Persoonlijke 1-op-1 begeleiding. Volledig afgestemd op uw leerdoel(en). Coaching op specifieke inhoud, soft skills of rolontwikkeling.
Categorieën
Geïnspireerd door de dagelijkse praktijk, gegeven door experts uit het veld. Kies wat u nodig heeft en leer op de manier die bij u past.

Van inhoud naar invloed

Van instructie naar inzicht

Van compliance naar leiderschap

Van vakkennis naar vakmanschap

Van kennis naar communicatie

Flexibel leren met directe impact

Combinatie van spel, quiz en training
Trainingdata
Uitgebreide leertrajecten met certificering en praktijkopdrachten.
Voor managers
Voedselcontactmaterialen kunnen stoffen afgeven die in je producten terechtkomen - en zo de veiligheid van de consument beïnvloeden. Daarom is het essentieel dat je weet hoe je deze materialen kritisch beoordeelt. In deze training helpen wij je stap voor stap om binnen je kwaliteitssysteem, zoals je HACCP-plan, solide beslissingen te nemen over wat je gebruikt en hoe je dat verantwoordt.
Voor specialisten
In een wereld waarin voedselveiligheid zich niet beperkt tot naleving, fungeert onze training “BRC Global Standard Food Safety – Versie 9” als jouw strategische kompas. Wij helpen je niet alleen de norm te begrijpen; we leiden je naar praktische integratie in jouw organisatie. Vanuit een menselijke, inspirerende benadering creëren we een basis voor vertrouwen, veerkracht en continue verbetering.
Voor specialisten
In een wereld waarin voedselveiligheid verder reikt dan compliance, biedt onze training “IFS International Featured Standards - Food” meer dan alleen normkennis. We gidsen je stap voor stap naar een solide voedselveiligheidssysteem dat jouw organisatie veerkrachtiger, weerbaarder én toekomstbestendiger maakt. Met praktische inzichten en menselijke betrokkenheid leggen we een fundament voor kwaliteit én vertrouwen.
Voor managers
Duurzaamheid is geen project meer, het is onderdeel van de dagelijkse praktijk. Zeker voor QA-managers in de voedingsmiddelenindustrie, die steeds vaker geconfronteerd worden met duurzaamheidsvragen uit de keten, nieuwe wetgeving zoals CSRD, EUDR of PPWR en klanten die inzicht willen in CO₂-uitstoot en beleid.
Voor specialisten
Voedselveiligheid is méér dan procedures binnen je eigen organisatie. Risico’s van buitenaf - zoals opzettelijke vervalsing of sabotage - vreten aan vertrouwen, reputatie en integriteit. In onze Masterclass Foodfraud en Fooddefence gidsen we je door deze externe bedreigingen en laten we zien hoe je je organisatie weerbaar maakt - met aandacht voor cultuur, processen én menselijke factoren. KTBA
Voor specialisten
De nieuwe EU-verpakkingsverordening (PPWR) brengt ingrijpende veranderingen met zich mee. Of je nu producent, importeur of distributeur bent: deze wet raakt jouw organisatie direct.
Opleidingen
De eerste stap zetten als kwaliteitsmanager vraagt meer dan theorie: het vraagt inzicht, structuur en daadkracht. Daarom ontwikkelden we bij KTBA de opleiding “Opleiding voor startende Kwaliteitsmanagers” – een brede, praktijkgerichte leerlijn die startende QA-managers én zij-instromers begeleidt naar volwaardige professionals. Mét oog voor mens, praktijk én toekomst.
Voor specialisten
Audits zijn geen formaliteit - ze zijn het kloppend hart van je kwaliteitsmanagement. Onze training “Interne Auditor Basis” geeft je niet alleen de noodzakelijke technieken, maar ook de zekerheid om audits volgens norm te leiden: methodisch, professioneel én met context. Zo veranker je duurzame kwaliteit in je dagelijkse praktijk.
Voor managers
Een HACCP-teamleider is meer dan een coördinator: je bent de drijvende kracht achter voedselveiligheid en kwaliteitsborging in je organisatie. In onze driedaagse Advanced-training leid je jouw team effectief richting een future-proof HACCP-plan, dat past binnen hedendaagse kwaliteitsstandaarden als BRC, IFS en FSSC 22000. Samen werken we aan veiligheid, daadkracht én duurzaam vertrouwen.
Voor specialisten
Het HACCP-team vormt het hart van je kwaliteitssysteem—en sterke teamleden maken het verschil. Onze training “HACCP Teamleden – Basis” zorgt dat alle teamleden op één lijn komen. Je krijgt niet alleen inzicht in het HACCP-systeem, maar leert ook hoe je samen effectiever risico’s identificeert en beheert. Zo groeit jullie organisatie in vertrouwen, veiligheid en samenhang.
.png)
Waarom niet een mix van spel, quiz en training proberen? Het is niet alleen leuker dan traditionele trainingsmethoden, maar het stimuleert ook gesprekken over voedselveiligheid in een ontspannen sfeer. Hierdoor leren deelnemers niet alleen, maar versterken ze ook hun teamband. Alle vragen en opdrachten zijn gebaseerd op HACCP-principes, waardoor deelnemers na afloop klaar zijn om hun kennis direct toe te passen.

Bij KTBA Training geloven we dat het delen van kennis mensen sterker maakt. Hiervoor is interactie nodig. Daarom hebben wij bij KTBA Training Het grote HACCP spel ontworpen; een spel waarmee je je kennis over de basisprincipes van HACCP op een leuke manier vergroot. In dit spel gaan productiemedewerkers uit de voedingsmiddelenindustrie de strijd met elkaar aan om een voedselveiligheidscertificaat te bemachtigen.

Deze e-learning over voedselveiligheidscultuur bestaat uit een film, oefenvragen en een eindtoets. Als de vragen van de eindtoets goed worden beantwoord, is de cursus behaald. De deelnemer kan een certificaat afdrukken en/of het certificaat naar zijn of haar e-mail adres sturen. Alle pogingen en resultaten worden opgeslagen in een database.

Deze e-learning is een goed begin bij startende personeelsleden in uw productie. In korte tijd leren zij de basis over voedselveiligheid en hygiëne op de productievloer. Nadat de medewerker aan de slag gaat, kan een uitbreiding worden aangebracht met specifieke onderwerpen vanuit onze e-learning en een verdieping met een voedselveiligheidstraining zoals u die jaarlijks voor uw productiepersoneel (laat) verzorgen.

Heeft u allergenen in uw productie of in uw productieomgeving? Wist u dat de grootste oorzaak van een recall nog steeds allergenen is? Dan weet u als geen ander dat de beheersing van allergenen en het voorkomen van kruisbesmetting van het grootste belang is. Dit begint bij bewustwording van uw personeel. Deze e-learning geef aanvullende kennis over allergenen en de beheersing ervan. Een mooie start voor uw productiepersoneel waarna u de specifieke afspraken binnen uw productie kunt (laten) uittrainen in een voedselveiligheidstraining.

Reiniging en desinfectie is binnen uw organisatie een basisvoorwaarde. Het is één van de belangrijkste maatregelen die u neemt om voedselveilig te kunnen produceren. De reiniging en desinfectie wordt vaak uitgevoerd door uw eigen personeel.
over ons als trainer
Onze trainingen komen rechtstreeks uit de praktijk. Ontwikkeld en gegeven door specialisten die zelf dagelijks klanten begeleiden. Daarom zit elk programma vol praktijkvoorbeelden, herkenbare situaties en slimme tips. Wij geloven dat leren leuk én effectief moet zijn. Verwacht dus interactieve sessies, persoonlijk afgestemd op uw praktijk en realiteit.

Cedeo-erkenning
Onze trainingen zijn CEDEO-gecertificeerd, wat betekent dat ze voldoen aan hoge eisen op het gebied van klanttevredenheid, inhoud, didactiek en resultaatgerichtheid. Een onafhankelijk bewijs dat u bij ons traint met kwaliteit én impact.
